Què és untipus de prova d'explosióactuador elèctric?
Per què es produeix l'explosió?
L'explosió és el canvi de matèria d'un estat, a través de canvis físics o químics, a un altre estat de sobte, i s'allibera una gran quantitat d'energia. L'energia alliberada a una velocitat ràpida farà que els objectes circumdants siguin afectats i destruïts violentament.
S'han de complir tres condicions per a una explosió: substàncies explosives, oxigen i font d'ignició. Objectivament, molts llocs industrials compleixen les condicions d'explosió. Quan la concentració mixta de substàncies explosives i oxigen està dins del límit d'explosió, es produirà una explosió si hi ha una font d'explosió.

Què és la prova d'explosió?
La prevenció de l'explosió s'ha de considerar a partir de les tres condicions necessàries anteriors, limitant una de les condicions necessàries limitarà l'explosió.
L'equip elèctric també és una font potencial d'encesa, el que resulta en temperatures superficials elevades, descàrrega electrostàtica o espurnes causades per corrents transitoris quan la màquina està funcionant. Per disseny, els equips elèctrics a prova de flama poden tancar la barreja explosiva ignible en una carcassa exterior, que és particularment forta, pot suportar la pressió d'explosió de la barreja explosiva a l'interior i evitar que la barreja explosiva s'estengui a l'exterior de la carcassa. Per tant, els equips elèctrics a prova de flama es poden evitar que siguin una font d'ignició potencial

Com aconseguir a prova d'explosió?
L'actuador elèctric a prova d'explosió s'ha de produir d'acord amb la norma iso 9001 del sistema de qualitat. La funció a prova d'explosió està dissenyada i produïda d'acord amb els estàndards nacionals a prova d'explosió elèctrica GB3836.2 (a prova d'explosió de gas) i GB12476 (a prova d'explosió de pols) i ha passat la certificació a prova d'explosió. El nacional ha d'obtenir: "Certificació nacional de productes obligatoris de la Xina", "Certificat a prova d'explosió", i l'exportació estrangera també han d'obtenir la certificació pertinent a prova d'explosió: "IECEX", "ATEX", "Certificació a prova d'explosió CU-TR de la Unió Duanera".

Aquest tipus d'actuador elèctric a prova d'explosió pot suportar l'explosió interna d'una barreja inflamable que ha entrat a l'interior de l'habitatge sense danys, i no s'encendrà a través de cap articulació o forat a la carcassa per un o més gasos o vapors El tancament d'equips elèctrics que forma una atmosfera explosiva externa.
El nivell a prova d'explosió de l'actuador elèctric de la sèrie A prova d'explosió QT és: ExdII.BT4Gb
Ex - Identificació a prova d'explosió
D - Prova d'explosió o prova d'explosió
- El tipus d'equip representa equips elèctrics dissenyats per a atmosferes explosives de gas que no són mines de carbó
B - la mida de l'explosió, que determina les dimensions (amplada i aclariment) de cada articulació de foc de l'actuador;
T4 - Classe de temperatura representa la temperatura superficial màxima permesa de l'actuador de 135 °C
Gb - Estàndard de classe de protecció
Característiques de rendiment


Especificacions estàndard
Allotjament | Nivell impermeable IP67, NEMA 4 i 6 | |
Font d'alimentació del motor | Estàndard: 220V AC monofàsic Opcional: 110V AC monofàsic, 380 / 440V AC trifàsic, 50 / 60Hz, ±10% 24V DC / 110V DC / 220V DC" | |
Motor | Motor asíncron gàbia esquirol | |
Commutador de límits | On/off, cadascun dels 1 SPOT, 250V AC 10A | |
Interruptor de límit auxiliar | Encès/ desactivat, cadascun dels 1 SPOT, 250V AC 10A | |
Commutador de parell | En I off, cadascun dels 1 SPOT, 250V AC 1 OA | QT-010 Exclosos |
Viatjar | 90°±10° | 0°~ 270°Opcional |
Protecció de parades / temperatura de funcionament | Protecció contra el sobreescalfament incorporat, oberta 115 ° C ±5 ° C / apagat 97 ° C ±5 ° C | |
Indicador | Escala d'indicadors de posició contínua | |
Funcionament manual | Mecanisme mecànic d'embragatge, amb operació de roda de mà | |
Unitat d'autobloqueig | Engranatge de cuc, autobloqueig proporcionat per al mecanisme del cuc | |
Límit mecànic | Dos cargols d'ajust externs | |
Assecadora | 7-10W (110/220V AC) | |
Forat de cablejat | M20*1,5 M36*2 | |
Temperatura ambient | -20 °C ~+70°C | |
Lubricació | Greix d'alumini-base (tipus EP) | |
Material | Acer / aliatge d'alumini / bronze d'alumini / policarbonat | |
Humitat ambiental | Màxim 90% RH no condensació | |
Actuació sísmica | X Y Z 10g, 0.2 ~ 34 Hz, 30 Minuts | |
Recobriment exterior | Pols sec / polièster epoxi, amb una funció anticorrosiva superior | |
Especificació opcional
No. | Configuració opcional | Observacions |
1 | Actuador a prova d'explosió (Exd II CT4) | Sèrie QT |
2 | Actuador impermeable (IP67,10M,250HR) | Sèrie QT |
3 | Potenciòmetre (1K-10K) | Sèrie QT |
4 | Unitat de control proporcional (senyal d'entrada/sortida 4-20mA DC /1-5V/1-10V) | Sèrie QT |
5 | Unitat de control in situ (interruptor de selecció on/STOP/OFF de control local, commutació local/remota) | Sèrie QT |
6 | Viatge 90°, 120° , 180°, 270° | Sèrie QT |
7 | DC motor (24V DC) | Sèrie QT |
8 | Interruptor de parell addicional (SPOT X2 250V AC 10A) | QT-010Exclosos |
9 | Sensor de posició de corrent (sortida 4-20mA DC ) | Sèrie QT |
10 | La vàlvula elèctrica obre o tanca el gabinet de control automàticament després de tallar el senyal | Sèrie QT |
11 | Actuador resistent a alta temperatura (-10 °C ~ + 100 ° C) | Sèrie QT |
12 | Actuador resistent a baixa temperatura (-40 ° C ~ + 70 ° C ) | Sèrie QT |
13 | Actuador de baixa velocitat | Sèrie QT |

Principals paràmetres tècnics, especificacions
Models opcionals
[QT1 ~ QT4 (220V monofàsic) factors de productes]
Tipus | Mida | Parell (N.m) | Velocitat (r/min) | Temps (s) | Diàmetre màxim (mm) | Potència (w) | Actual (A) | Capacitat μF/450V | Gira qty de la roda de mà | Pes (kg) | |
Valorat | Tancat | ||||||||||
QT1 | QT06 | 60 | 0.86 | 17.5 | 22 | 15 | 0.450.67 | 4 | 8.5 | 9 | |
QT09 | 90 | 25 | 0.570.75 | 4 | 10 | ||||||
QT2 | QT15 | 150 | 0.73/1.5 | 20/10 | 22 | 40 | 0.721.05 | 7 | 10.5 | 12 | |
QT20 | 200 | 32 | 40 | 0.721.05 | 7 | 13 | |||||
QT3 | QT30 | 300 | 0.57/1.2 | 26/13 | 32 | 40 | 0.91.5 | 7 | 12.8 | 17 | |
QT40 | 400 | 60 | 0.951.75 | 10 | 18 | ||||||
QT50 | 500 | 90 | 1.21.9 | 12 | 19 | ||||||
QT4 | QT60 | 600 | 0.57/1.2 | 26/13 | 32 | 90 | 1.83.0 | 12 | 14.5 | 22 | |
QT80 | 800 | 180 | 2.23.5 | 20 | 23 | ||||||
QT100 | 1000 | 200 | 2.43.8 | 20 | 25 | ||||||
Nota: Quan la velocitat és >1r / min, l'eix de sortida no s'autobloqueja. Pareu atenció quan la vàlvula tingui requisits d'autobloqueig.
[ QT1 ~ QT7 380V factors trifàsics del producte ]
Tipus | Mida | Parell de sortida (Nm) | Velocitat (r/min) | Temps (s) | Diàmetre màxim (mm) | Actual (A) | Temps (s) | Pes (kg) | ||
valorats | Tancat | |||||||||
QT1 | QT6-1 | 60 | 1 | 22 | 0.025 | 0.26 | 0.52 | 15 | 9 | |
QT9-1 | 90 | 0.025 | ||||||||
QT2 | QT5-1 | 50 | 1 | 22 | 0.025 | 0.26 | 0.52 | 18 | 10 | |
QT10-1 | 100 | 0.025 | 0.26 | 0.52 | 18 | 10 | ||||
QT10-2 | 150 | 2 | 32 | 0.04 | 0.57 | 0.85 | 9 | 12 | ||
QT15-1 | 1 | 0.04 | 0.65 | 1 | 18 | 13 | ||||
QT15-2 | 200 | 2 | 0.06 | 9 | ||||||
QT20-1 | 1 | 0.06 | 18 | |||||||
QT20-2 | 2 | 0.06 | 9 | |||||||
QT3 | QT30-0,5 | 300 | 0.5 | 32 | 0.06 | 0.65 | 1 | 24 | 17 | |
QT30-1 | 1 | 0.06 | 12 | |||||||
QT30-2 | 2 | 0.09 | 0.72 | 1.5 | 6 | 18 | ||||
QT40-0,5 | 400 | 0.5 | 0.09 | 24 | ||||||
QT40-1 | 1 | 0.09 | 12 | |||||||
QT40-2 | 2 | 0.09 | 6 | |||||||
QT4 | QT60-0,5 | 600 | 0.5 | 42 | 0.12 | 0.85 | 1.8 | 28 | 22 | |
QT60-1 | 1 | 14 | ||||||||
QT60-2 | 2 | 0.18 | 1.3 | 2.2 | 7 | 25 | ||||
QT80-0,5 | 800 | 0.5 | 28 | |||||||
QT80-1 | 1 | 14 | ||||||||
QT80-2 | 2 | 7 | ||||||||
QT100-0.5 | 1000 | 0.5 | 28 | |||||||
QT100-1 | 1 | 14 | ||||||||
Tipus | Mida | Parell de sortida (Nm)
| Velocitat(r/m¡n) | Diàmetre màxim (mm)
| Motor | Manual velocitat ràtio | Pes (kg) | |||
Poder (w) | Actual (A) | |||||||||
QT5 | QT120-1 | 1200 | 1 | Φ43 | 180 | 0.86 | 74 | 52-56 | ||
QT150-1 | 1500 | 370 | 1.16 | |||||||
QT6 | QT250-0,5 | 2500 | 0.5 | Φ55 | 550 | 1.75 | 67 | 94-100 | ||
QT500-0.5 | 5000 | 750 | 2.00 | |||||||
QT7 | QT1000-0.2 | 10000 | 0.2 | Φ85 | 1100 | 2.80 | 194 | 203 | ||
Nota: Quan la velocitat de l'eix de sortida és de 2r / min, l'eix de sortida del producte no s'autobloqueja. Quan la vàlvula té requisits d'autobloqueig, s'ha de tenir en compte.
Etiquetes populars: prova d'explosió amb interruptors límit actuador, Xina, fabricants, proveïdors, fàbrica, compra, preu, cotització
